Akbank

Kredi kartı kullanımı, yıllar geçtikçe daha da çok artmaktadır. İnsanlar nakit para yerine artık kredi kartlarını tercih etmeye başladılar. Kredi kartının sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda kullanımı mantıklı gelmektedir. Ancak, kredi kartı bedava para değildir. Günü geldiğinde harcanan miktarın geri ödemesi yapılmaktadır. Bu yüzden kredi kartlarının bilinçli kullanımı çok önemlidir. Bilinçli kullanılmayan, taksitleri ve borçları zamanında ödenmeyen kartlar, tüketiciyi zora sokar. Yasal takip başlar, icralığa kadar giden olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalınır. Bu durumun önüne geçmek adına Akbank kredi kartı yapılandırma işlemini devreye sokar.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Müşteri memnuniyetine büyük önem veren Akbank ile kredi kartı borçlarınızı yeniden yapılandırarak taksitlendirebilir, çok daha rahat bir şekilde ödemelerini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey en yakın Akbank şubesine gidip, müşteri temsilcisine başvuru talebinde bulunmak istediğini söylemenizdir. Müşteri temsilcisi size birkaç soru sorduktan sonra evraklarınızı ve banka borç bilgilerinizi inceleyecektir. Kredi kartı yapılandırma işlemi için gerekli şartları taşıyorsanız talebiniz olumlu sonuçlanacak ve işlem başlatılacaktır.

Akbank’ta kredi kartı yapılandırma işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Akbank sadece AXESS kart sahiplerine borç yapılandırma işlemi yapmaktadır. Yani diğer bankalarda ki olan borcunuzu, Akbank aracılığı ile Axess kartınıza transfer ederek 9 aya kadar ücretsiz taksitlendirebilirsiniz. Exi 26, Ek Kart, Biz Card, Business kart ve kefilli kart sahipleri borç taksitlendirme hizmetinden faydalanamazlar.

Yapılandırılan borcun ödemesinde herhangi bir aksama durumu olursa, Axess kredi kartı borç yapılandırma işlemi iptal edilir ve yapılan önceki ödeler de yok sayılır. Bu yüzden borçları aksatmamak, düzenli bir şekilde ödemekte fayda vardır.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Akbank kredi kartı yapılandırma hesaplaması yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Kartın kullanılabilir limiti dahilinde en az 200 TL, en fazla 20.000 TL borç tutarı AXESS karta transfer edilir. Hesaplama yapılırken buna dikkat edilmelidir.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı

Düşük faiz oranlarından yararlanarak Akbank’ta, Taksitli Borç Transfer işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem yapılırken ücret alınmaz. 9 aya kadar taksitlendirme yapılabilir. Tüm işlem tutarları ve vadelerle tüm masraflar dahil aylık maliyet oranı %2.42, yıllık maliyet oranı ise %29,09’dur.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bunlar;

  • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
  • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
  • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
  • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

Akbank kredi kartı borcunuz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 0850 225 04 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu telefon numarası Akbank’ın borç takip sistemine aittir. Taksitli borçlarınızdan, kredi borçlarınıza kadar her bilgiyi bu numarayı arayarak öğrenebilirsiniz.