Halkbank

Günümüzde kredi kartı kullanımı nakit para kullanımının önüne geçmiştir. Ancak kredi kartı kullanımının getirdiği bir takım sorumluluklar vardır. Bunlardan en önemlisi kredi kartını bilinçli kullanmaktadır. Bazen kart kullanımı insanlara geri ödemesi olmayacakmış gibi gelir. Böylelikle bütçeyi aşan harcamalar söz konusu olabilir. Kişi kredi kartı ödemelerini aksatabilir ve hatta hiç ödeyemeyecek duruma gelebilir. Böyle bir durumda yapılması gereken kredi kartı borcunu yapılandırmaktır. Böylelikle kişi kart borçlarını daha rahat ve kolay bir şekilde ödeyeme imkanı bulur. Halkbank, borcu olan vatandaşa bu konuda birçok avantaj sunmaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Halkbank aracılığı ile kredi kartı yapılandırma işlemi yapmak istiyorsanız ilk dikkat edeceğiniz husus yasal takibe düşmüş olmamanızdır. Bu sebeple borcunuzun ödeme gecikmesi 3 ayı dolmadan derhal kart yapılandırma işlemini başlatmanız gerekmektedir. Aksi takdirde icralığa kadar giden sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Halkbank, borcu olan vatandaşa düşün faizle uzun vadede borcunu ödeme seçeneği sunar. İster 24-48 gibi kısa vadede, ister 72 aya kadar varan uzun vadede borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Burada seçim tamamen kişiye aittir. Hangi sürede daha kolay ödeyeceğini kişi bütçesine göre ayarlayarak banka ile birlikte seçimi yapar.

Halkbank’ta faiz oranı %1,35 civarlarında olmaktadır. Uzun vade, düşük faiz oranları ile yüklü miktarlarda olan kredi kartı borç yükünden kurtulmanız için çok iyi bir fırsattır. Ayrıca kredi kartı yapılandırma işleminin yanı sıra, borç kapatmak adına ihtiyaç kredisinden de faydalanabilirsiniz. Bu amaçla bankaya gittiğinizde, normalde %1,75 olan ihtiyaç kredisi faiz oranını sizin için %1,28 civarlarına kadar düşüreceklerdir. Bu da kart yapılandırmanın yanında düşünülebilecek bir fırsattır. Bankanın müşteri temsilcisiyle görüşüp sizin için en uygun kararı verebilirsiniz.

Eğer sizde Halkbank ile kredi kartınızı yapılandırmak istiyorsanız, en yakın Halkbank şubesine giderek başvuru talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Başvuru şartlarına uyduğunuz takdirde kredi kartı yapılandırma işleminizi hemen başlatmış olacaklardır. Çünkü bankalar bu tür konularda tüketiciye yardımcı olmak isterler.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bunlar;

 • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
 • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
 • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
 • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı

Halkbank kredi kartı yapılandırma işlemi ile tüketiciye 72 aya kadar varan vadelerle %1,35 civarlarında olan faiz oranlarıyla borç taksitlendirme fırsatı sunmaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

%1,35 faiz oranı ele alınarak örnek bir hesaplama tablosu yapılacaktır.

 • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %1,35  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 506 TL
 • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %1,35  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 262 TL
 • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %1,35  Vade: 48 ay  Taksit Tutarı: 603 TL
 • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %1,35  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 524 TL
 • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: %1,35  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 1266 TL
 • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: %1,35  Vade: 48 ay  Taksit Tutarı: 753 TL
 • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: %1,35  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 655 TL

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

Halkbank ile kredi kartı borcunuzu yapılandırmak ve konu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 444 0 400 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir, istediğiniz her türlü bilgiyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.