HSBC

Kredi kartı kullanımı, yıllar geçtikçe daha da çok artmaktadır. İnsanlar nakit para yerine artık kredi kartlarını tercih etmeye başladılar. Kredi kartının sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda kullanımı mantıklı gelmektedir. Ancak, kredi kartı bedava para değildir. Günü geldiğinde harcanan miktarın geri ödemesi yapılmaktadır. Bu yüzden kredi kartlarının bilinçli kullanımı çok önemlidir. Bilinçli kullanılmayan, taksitleri ve borçları zamanında ödenmeyen kartlar, tüketiciyi zora sokar. Yasal takip başlar, icralığa kadar giden olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalınır. Bu durumun önüne geçmek adına HSBC Bank, kredi kartı yapılandırma işlemini devreye sokar.

HSBC Bank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

HSBC Bank, diğer birçok bankalar gibi kredi kartı borcu olan kişilere, kredi kartı yapılandırma fırsatı sunuyor. HSBC, borç eriten taksit uygulaması ile birikmiş olan kredi kartı borcunuzu yeniden taksitlendirerek 9 eşit takside yayarak borcunuzu erite erite ödeme imkanı sunmaktadır. Aslında borç kapatmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan bir diğeri de ihtiyaç kredisi çekmektir. Ancak ihtiyaç kredisi en fazla 48 aya kadar vade veriyor. Bu yüzden kart borcu yapılandırma işlemi, ihtiyaç kredisine göre daha çok talep görmektedir.

HSBC Bank ile kredi kartı yapılandırma işlemi yapmak istiyorsanız, en yakın HSBC Bank şubesine giderek başvuru talebinde bulunmanızdır. HCBC Bank internet şubesi aracılığı ile de kişisel bilgilerinizi girdikten sonra hızlıca başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini de arayarak kredi kartı yapılandırma ile ilgili detaylı tüm bilgileri alabilirsiniz.

Kredi kartı yapılandırma başvuru işleminde olumlu sonuç alabilmek için uymanız gereken şartlar vardır. Başvuru yapmadan önce bu şartlara uyup uymadığınızı muhakkak kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde başvuru işleminiz olumsuz sonuçlanacaktır. Şimdi bu şartların neler olduğuna bir bakalım.

HSBC Bank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bunlar;

  • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
  • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
  • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
  • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

HSBC Bank Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı

HSBC Bank kredi kartı yapılandırma faiz oranı %1.99’dur. Düşük faiz oranı ile sık tercih edilen bankalar arasında bulunmaktadır. Şimdi HSBC Bank’ın kredi kartı yapılandırma hesaplamalarına örnek vererek bir bakalım.

HSBC Bank Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

  • Miktar: 1000 TL  Faiz Oranı: %1.99  Vade: 9 ay  Taksit Tutarı: 125 TL
  • Miktar: 1000 TL  Faiz Oranı: %1,99  Vade: 3 ay  Taksit Tutarı: 349 TL
  • Miktar: 2000 TL  Faiz Oranı: %1.99  Vade: 9 ay  Taksit Tutarı: 250 TL
  • Miktar: 2000 TL  Faiz Oranı: %1.99  Vade: 6 ay  Taksit Tutarı: 362 TL

HSBC Bank Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

HSBC Bank ile kredi kartı yapılandırma hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 0212 366 36 53 numaralı telefonu arayarak, borç servis merkezine bağlanabilirsiniz. Ayrıca gecikmeye uğramış, yasal takibe düşmüş vb. borçlarınızı da bu numarayı arayarak öğrenebilir, istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

HSBC Bank müşteri temsilcisi numarası ise 0850 211 0 111 ‘dir. Bu numarayı arayarak bankanız hakkında her türlü sorunda bilgi alabilir, gerekli yardımları talep edebilirsiniz. Kartı borcu yapılandırma işlemleri içinde bu numarayı çevirirseniz sizi ilgili borç takip merkezine aktaracaklardır.