ING Bank

Kredi kartının bilinçsiz kullanımı ya da anlık ortaya çıkan olumsuz bazı durumlardan ötürü kredi kartı borcunun ödemesi aksayabilir ya da gecikebilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığı an da çok geçmeden derhal bankaya başvuru da bulunup kredi kartınızı yapılandırabilirsiniz. Kredi kartını yapılandırarak, borcunuzu dilediğiniz vade ve düşük faiz oranlarıyla tekrar yapılandırabilir ve taksitlendirebilirsiniz. Böylelikle yasal takibe girmekten ve kredi notunuzu düşürmekten kaçınmış olursunuz. ING Bank kartınızı yapılandırma işlemiyle size birçok avantaj sunmaktadır. ING Bank ile uzun vade ve düşük faiz oranlarıyla kartınızı yapılandırabilir, ödemelerinizi daha kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

ING Bank müşterilerine, kredi kartı borcunu 72 aya kadar taksitlendirme imkanı sunar. Yasal takibe düşmemiş kredi kartları, tüketicinin bütçesine göre talep ettiği vadeye ve bankanın çalışma politikası gereğince uygulayacağı faiz oranına göre yapılandırılır. BDDK’nın kararı ile vade üst limiti 72 ay olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla tüketiciler 6 yıla kadar sunulan taksit imkanından yararlanma hakkına sahiptiler.

ING Bank ile kredi kartınızı yapılandırmak istiyorsanız, size en yakın ING Bank şubesine giderek başvuru talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Ya da telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcine bağlanıp, süreç hakkındaki tüm detaylı bilgilere ulaşabilir, başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru talebinden sonra müşteri temsilcisi bankalarla aranızdaki ilişkileri detaylı bir şekilde incelemeye alacaktır. Eğer kredi notunuz düşük değilse, bankalarla geçmiş ilişkileriniz iyi ise ve geriye kalan tüm şartlara uyduğunuz takdirde başvuru talebiniz olumlu sonuçlanacak ve yapılandırma işlemi en kısa sürede başlatılacaktır.

ING Bank ile 72 ay vadelendirme yapacaksanız, çoğu bankada olduğu gibi vade süresi ne kadar uzunsa faiz oranınızda artacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak bütçenize uygun en doğru faiz oranı ve vadeyi bankanızın yardımıyla seçmelisiniz.

ING Bank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bu özelliklere uyduğunuz takdirde kredi kartı yapılandırma başvurunuz olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Bunlar;

  • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
  • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
  • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
  • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

ING Bank Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı

ING Bank 72 ay vadeyle kredi kartı borçlarınızı taksitlendirir. Faiz oranları yaklaşık olarak %2.05 civarlarındadır. Daha kesin bilgiye ulaşmak için bankayla görüşmeniz ya da telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir.

ING Bank Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Aşağıdaki yapılmış olan hesaplamalar tahmini sayılardır. Örnek olarak göstermek için yapılmıştır.

  • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %2,05  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 321 TL
  • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %1,99  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 552 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %2,05  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 641 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %1,99  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı:  1104 TL

ING Bank Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

Siz de ING Bank ile kredi kartınızı yapılandırmak ve bu konu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yapmanız gereken 0850 222 0 600 numaralı telefon ile müşteri temsilcisine bağlanmaktır. ING Bank telefon bankacılığı hizmetinden 7/24 faydalanabilirsiniz.