Kuveyt Türk

Kredi kartlarının bilinçsiz bir şekilde kullanımı, kredi kartı sahibi olan kişilerin borçlarını ödemekte zorluk çekmelerine ve hatta yüksek oranda faiz ödemelerine neden olmaktadır. Bu durumdan dolayı sıkıntı yaşayan birçok vatandaş, kredi kartı borçlarını ödeyememekte ciddi sıkıntılar çekmekte, neredeyse icralığa kadar giden olumsuz durumlarla karşılaşmaktadırlar.

Bu durumun önüne geçebilmek için bankalar, borçların kısa sürede ve düzenli bir şekilde ödenmesi için müşterilerine birçok avantaj sunmaktadır. Bunların en başında gelen avantajlardan biri kredi kartı borcunu yapılandırma işlemidir. Kredi kartı yapılandırma işlemi ile, kart borcunuzu dilediğiniz vade ile düşük faiz oranlarıyla taksitlendirebilirsiniz. Kuveyt Türk de müşterilerine kredi kartı yapılandırma hizmeti veren bankalardan biridir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken, kart borcu sürekli artan ve bu duruma engel olamayan kişiler, çareyi kredi kartını yapılandırarak bulmaktadır. Bu hizmeti veren bankalardan biri olan Kuveyt Türk, kredi kartı sahibi olan vatandaşlara kolay bir şekilde kredi kartı yapılandırma hizmeti sunar. Kuveyt Türk diğer birçok bankada olduğu gibi 72 ay vadeye kadar borcunuzu taksitlendirme fırsatı vermektedir. Böylelikle kredi kartı borcunuzu düşük faiz ve dilediğiniz vade ile taksitlendirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, borcunuzu vadelendirirken bütçenize göre bu işlemi yapmanızdır. Bütçeniz uygunsa kısa vade de borcunuzu hemen bitirmek en kolayıdır. Ancak bütçeniz biraz yetersiz ise daha uzun vade ile çok daha kolay ve rahat ödeme fırsatınız da olacaktır.

Eğer Kuveyt Türk ile kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip talebinizi bildirmektir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kredi kartı borcu yapılandırma işlemi başvurunuz olumlu şekilde sonuçlanacak ve işlem en kısa sürede başlatılacaktır. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak da konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bu özelliklere uyduğunuz takdirde kredi kartı yapılandırma başvurunuz olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Bunlar;

  • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
  • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
  • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
  • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı

Kuveyt Türk ile 72 aya kadar varan vade ile kartınızın borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Vade süresine göre banka faiz oranını belirler. Eğer Kuveyt Türk bankası faiz oranlarını öğrenmek istiyorsanız 444 0 123 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine bağlanarak konu hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Aşağıda bulunan hesaplamalar yalnızca örnek göstermek adına yapılmıştır. Faiz oranları tamamen tahminidir ve gerçeği yansıtmamaktadır.

  • Miktar: 15.000 TL  Faiz Oranı: 2,10  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 841 TL
  • Miktar: 15.000 TL  Faiz Oranı: 2,15  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 494 TL
  • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: 2,10  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 1401 TL
  • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: 2,15  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 824 TL

Kuveyt Türk Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

Kuveyt Türk bankası ile kredi kartı yapılandırma işlemi yapmak ve konuyla alakalı detaylı bilgi almak istiyorsanız, 444 1 123 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine bağlanarak merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Talebinizi ilettiğinizde, müşteri temsilcisi banka geçmişiniz hakkında detaylı incelemeleri yapıp, kartı yapılandırma işlemi için uygun olup olmadığınızı size söyleyecektir.