TEB

Günümüzde nakit paranın yerini kredi kartı almış durumdadır. Ödeme kolaylığı ile beraberinde getirdiği avantajlar ile git gide yaygın hale gelmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki kredi kartı kullanımı bedava değildir. Günü geldiğinde ödemelerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde yasal takibe düşüp, icralığa kadar giden olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu sebeple kartları bilinçli kullanmak çok önemlidir. Ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmemek en mantıklı yoldur. Ancak bazı durumlarda beklenmedik anda bu tür olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden kendinizi risk içinde hissettiğiniz an da direk TEB’e giderek kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu yapılandırarak borcu istenilen vadeye kadar taksitlendirebilir, ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Kartı Yapılandırma 2019

TEB’de kredi kartı yapılandırma işlemi yapmak istiyorsanız, bankanın en yakın şubesine giderek ve durumunuzu sözlü beyaz ederek başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Nu beyanın ardından eğer kredi kartı yapılandırma işleminin başlatılması şartlarına uyuyorsanız, bankanın yanıtı olumlu sonuçlanacaktır.

Eğer başvuru talebiniz olumlu karşılanırsa banka, seçeceğiniz vadeye göre size faiz oranlarını söyleyecek ve kabul ettiğinize dair sözleşme imzalatacaktır. Yapmanız gereken en önemli şey faiz oranlarını çok iyi incelemektir. Borç ödeme konusunda daha fazla zorlanmamak için kendi bütçenize uygun vade ve faiz oranını belirlemekte fayda vardır. Bankanız da bu konuda size yardımcı olacaktır.

TEB diğer çoğu bankada olduğu gibi 72 aya kadar varan vade ile borçlarınızı taksitlendirmektedir. Yasal takibe düşmemiş ve belirlenen kriterlere uyan herkes TEB 72 ay kredi kartı borcu yapılandırma hizmetinden faydalanabilirler.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bu özelliklere uyduğunuz takdirde kredi kartı yapılandırma başvurunuz olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Bunlar;

  • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
  • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
  • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
  • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı

TEB, 72 aya kadar varan vade ve düşük faiz oralarıyla müşterisine birçok avantaj sunar. Sizde TEB ile kredi kartınızı yapılandırmak istiyorsanız telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerini arayarak ya da banka şubesine giderek faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Aşağıda yer alan hesaplama tamamen örnek göstermek için yapılmıştır. Faiz oranları örnek olarak gösterilmiş ve gerçeği yansıtmamaktadır.

  • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %1,90  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 546 TL
  • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %1,99  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 315 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %1,90  Vade:24 ay  Taksit Tutarı: 1091 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %1,99  Vade: 60 ay Taksit Tutarı: 631 TL

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

0850 200 0 666 numaralı telefondan TEB müşteri hizmetlerini arayarak başvuru talebinde bulunabilir, konuyla alakalı tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.