Yapı Kredi

Kredi kartı kullanımı, yıllar geçtikçe daha da çok artmaktadır. İnsanlar nakit para yerine artık kredi kartlarını tercih etmeye başladılar. Kredi kartının sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda kullanımı mantıklı gelmektedir. Ancak, kredi kartı bedava para değildir. Günü geldiğinde harcanan miktarın geri ödemesi yapılmaktadır. Bu yüzden kredi kartlarının bilinçli kullanımı çok önemlidir. Bilinçli kullanılmayan, taksitleri ve borçları zamanında ödenmeyen kartlar, tüketiciyi zora sokar. Yasal takip başlar, icralığa kadar giden olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalınır. Bu durumun önüne geçmek adına Yapı Kredi Bankası kredi kartı yapılandırma işlemini devreye sokar.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Yapı Kredi’ de diğer birçok banka gibi, kredi kartı borcu olan vatandaşlara 72 aya kadar varan vade seçeneğiyle borç ödeme kolaylığı sunuyor. Böylelikle borcu olan kişi bankanın kara listesine düşmekten ve yasal takibinden kurtulmuş olur. Ayrıca kredi notunu da korumuş olacaktır. Tabi bunun için  taksitlendirilen borcu da düzenli olarak aksatmadan ödemek gerekmektedir.

72 aylık vadede, borçlu olan kişinin borcu banka tarafından belirlenen faiz oranları ile tekrar hesaplanır. Böylelikle ödeme zorluğu çeken borçlular bu şekilde ödeme kolaylığından faydalanabilirler. Vadelendirilen ve yapılandırılan kredi kartların ödemeleri düzenli olarak yapılmak zorundadır. Ödemelerin aksatıldığı takdirde ve 3 ay üst üste ödeme yapılmaması durumunda borçlu olan kişi çok daha zor bir duruma düşebilir. Hatta banka borcun tamamımın ödenmesini isteyebilir ya da icraya verebilir. Borçlu olan kişi bu aşamaya düştüğü takdirde ceza faizleri de bineceği için borcun miktarı çok daha fazla yükselecektir. Bu sebeple borçlar düzenli olarak yatırılmalıdır.

Eğer Yapı Kredi ile kartınızı yapılandırmak istiyorsanız, en yakın Yapı Kredi şubesine giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında birçok detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası kredi kartı yapılandırma faiz oranı %2.25 civarlarında olmaktadır. Ancak vadeye göre değişiklik gösterir. Yapı Kredi ile kart borcunuzu 72 aya kadar varan vadelerle taksitlendirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Örnek ve tahmini hesaplamadır. Örnek göstermek adına yalnızca 2.25 faiz oranı baz alınarak yapılmıştır.

  • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %2,25  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 572 TL
  • Miktar: 10.000 TL  Faiz Oranı: %2,25  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 338 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %2,25  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 1143 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %2,25  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 677 TL
  • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: %2,25  Vade: 24 ay  Taksit Tutarı: 1429 TL
  • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: %2,25  Vade: 60 ay  Taksit Tutarı: 846 TL

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bunlar;

  • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
  • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
  • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
  • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

Eğer Yapı Kredi ile kredi kartınızı yapılandırma süreci ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayabilirsiniz.