Ziraat Bankası

Kredi kartı kullanımı, yıllar geçtikçe daha da çok artmaktadır. İnsanlar nakit para yerine artık kredi kartlarını tercih etmeye başladılar. Kredi kartının sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda kullanımı mantıklı gelmektedir. Ancak, kredi kartı bedava para değildir. Günü geldiğinde harcanan miktarın geri ödemesi yapılmaktadır. Bu yüzden kredi kartlarının bilinçli kullanımı çok önemlidir. Bilinçli kullanılmayan, taksitleri ve borçları zamanında ödenmeyen kartlar, tüketiciyi zora sokar. Yasal takip başlar, icralığa kadar giden olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalınır. Bu durumun önüne geçmek adına Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma işlemini devreye sokar.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Ziraat Bankası 8 Ocak 2019 tarihinde, kredi kartı borcu olan kişileri sevindirecek bir bildiri yayınladı. Birleştiren Kredi Kampanyası ile, faiz oranlarının %1.10-%1.20 civarlarında olacağı ve kredi kartı borçlarına 60 aya kadar yapılandırma yapılacağı açıklandı. Düşük faiz oranları ve uzun vadede ödeme seçeneği ile borcu olan yüzbinlerde kişiye büyük avantaj sağlamış oldu.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyor ve bu durumdan ötürü olumsuzluklar yaşamak istemiyorsanız, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi kartı borcu yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Artık, BDDK tarafından alınan kararla kredi ve kredi kartı borçlarınızı 72 aya varan vadeyle taksitlendirebilirsiniz. Taksitlendirme süresi tamamen size kalmıştır. İster 12-24 ay ister 60 ay süreyle borçlarınızı kendi isteğiniz doğrultusunda taksitlendirme imkanınız vardır. Ancak, borcunuzu 72 ay vadeyle taksitlendirmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir nokta vardır. Bu yapılandırma işlemi yalnızca bir kereye mahsus yapılır. Daha önce yapılandırmadan faydalanan kişi bir daha bu işlemi yaptıramaz. Hatta bazı bankalar insiyatife göre 72 aydan 48 aya kadar da taksitlendirme vadesini düşürebilir.

Eğer kredi kartı borcunuz var ve Ziraat Bankası’nda kart borcu yapılandırması yapmak istiyorsanız, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek ya da müşteri hizmetlerini telefonla arayarak gerekli bilgi ve detayları alabilir, başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

  • Miktar: 15.000 TL  Faiz Oranı: %1.10  Vade Sayısı: 24 ay  Aylık Taksit:733 TL
  • Miktar: 15.000 TL  Faiz Oranı: %1.20  Vade Sayısı: 60 ay  Aylık Taksit: 375 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %1.10  Vade Sayısı: 24 ay  Aylık Taksit: 977 TL
  • Miktar: 20.000 TL  Faiz Oranı: %1.20  Vade Sayısı: 60 ay  Aylık Taksit: 500 TL
  • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: %1.10  Vade Sayısı: 24 ay  Aylık Taksit: 1.222 TL
  • Miktar: 25.000 TL  Faiz Oranı: %1.20  Vade Sayısı: 60 ay  Aylık Taksit: 625 TL 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Şartları Nelerdir?

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kişinin bazı özellikler taşıması gerekmektedir. Bunlar;

  • Kişinin kredi notunun düşük olmaması,
  • Kart ödemelerinde asgari tutarların ödenmesinde gecikme yaşanmamış olması,
  • Borç yapılandırma başvurusu yapan kişinin birinci grup ya da ikinci grup tüketici olması,
  • Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı

Yukarıda yer alan hesaplamada görüldüğü gibi, Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma faiz oranı %1.10 ve %1.20’dir. Eğer kart borcunuzu 24 ay vadeyle yapılandırmak istiyorsanız %1.10, 60 ay vadeyle yapılandırmak istiyorsanız %1.20 faiz oranı ödersiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Telefon Numarası

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için detaylı bilgi alıp, başvuru talebinde bulunmak istiyorsanız 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Süreç hakkındaki tüm detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.